Тема:
Слова,
що називають ознаки предметів
(прикметники).
Мета:
ознайомити учнів зі словами, які називають
ознаки предметів; формувати вміння
ставити питання до слів, упізнавати
предмети за їх ознаками; розвивати
орфографічну пильність, увагу,
спостережливість; виховувати любов до
рідної мови.
Обладнання:
підручники,
зошити, презентація, ноутбук.
Хід
уроку
I.
ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Встаньте,
дітки, всі рівненько,
Посміхніться
всі гарненько.
Посміхніться
всі до мене,
Посміхніться
і до себе.
Привітайтесь:
Добрий день!
Хай
гарно розпочнеться новий день!
II.
МОТИВАЦІЯ
НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
-
Сьогодні ми з вами відправимося у цікаву
та захоплюючу подорож до Простоквашино,
відвідаємо кота Матроскіна та песика
Шарика.
-
Подорожувати ми будемо на автобусі.
ІІІ.
АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
-
На нашому шляху зустрілася перепона,
щоб її подолати потрібно перевірити
домашнє завдання.
1.
Перевірка домашнього завдання
-
Хто
такий адресат?
-
Кому адресують листи?
-
З чого він складається?
-
Ми прибули до місця призначення.
Назустріч вийшли мешканці селища.
-
Ви впізнали їх?
2.
Каліграфічна хвилинка
— Відгадайте
загадку.
•
Срібною
каймою
На
гілках висить зимою. (Іній)
— Запишіть
каліграфічно.
Ін
ій іній
Наш
сад убрався в срібний іній.
— Назвіть
у реченні слова — назви предметів.
IV.
ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
-
Листоноша завітав до нашого подвір’я
з пакунком. Проте, він не віддав його,
а залишив лише завдання для нас.
-
Відгадайте загадку:
Влітку
сіренький,
Взимку
біленький,
Довгі
вуха має,
Швидко
в ліс стрибає.
(Заєць)
-
Які слова допомогли відгадати загадку?
(Сіренький,
біленький, довгі).
-
Яку роботу виконали ці слова?
(Описали
зайця, назвали ознаки).
-
Як називаються такі слова?
Слова,
які відповідають на питання який?, яка?,
яке?, які? та називають ознаку предмета
називаються прикметниками.
-
На сьогоднішньому уроці ми почнемо
вивчати слова, що відповідають на
питання який? яка? яке? які? і називають
ознаки предметів.
Що
прикметник
означає?
Він
прикмети
називає –
Всі
ознаки
визначає.
Розуміється
на всьому!
На
великому й малому,
Який
смак в чого буває
І
за кольором впізнає.
Всі
ознаки
добре
знає,
Слово
точно добирає –
Їх
багато дуже має .
-
За те, що ви були такими уважними,
листоноша вручив нам пакунок. Там була
фоторушниця.
V.
ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
-
Шарик вирішив піти на фотополювання.
Кого ж він впіймав?
1.
Пояснення нового матеріалу
-
Опишіть предмет*
за кольором (банан,
яблуко, квітка)
*
за розміром (слон,
миша)
*
за формою (м’яч,
книга. годинник)
*
за смаком (перець,
лимон, цукерка)
2.
Робота над прикметниками
Море
(яке?)
Народ
(який?)
Серце
(яке?)
Руки
(які?)
-
На що вказують прикметники?
Висновок:
Прикметники
вказують на різні ознаки предметів.
3.
Спостереження
за роллю прикметника у реченні
Летить
на крилах ніжна весна.
-
Встановіть зв’язок
слів у реченні.
-
Яким членом речення є прикметник?
(Другорядним
членом речення)
-
Подивіться, як він це робив.
VІ.
УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ
ЗНАНЬ
-
Кіт Матроскін хоче познайомити нас зі
своїми друзями, але за умови, що ви
виконаєте усі його завдання.
1.
Робота за підручником (с. 86-87)
Вправа
1
-
Прочитайте текст.
-
Спишіть друге речення. Підкресліть
слова, які вказують на колір фарб.
Вправа
2
-
Прочитайте текст.
- Розгляньте
малюнки. Яка клумба з квітами вам більше
до вподоби: чорно-біла чи кольорова?
- Зверніть
увагу на підкреслені слова. Це кольори
квітів. Запишіть за зразком назви квітів
та їх ознаки за кольором.
-
Що побачила Марійка? Знайдіть і спишіть
це речення.
2.
Фізкультхвилинка
3.
Вибірковий
диктант
-
Послухайте веселкову лічилку. Запишіть
назви всіх кольорів веселки.
В
лузі дощик із квіток
зазирає у віконце,
кольоровий
сплів вінок.
А четверта
— то зелена,
У
долину, аж до річки,
як листок берізки, клена,
простяглись
барвисті стрічки.
П'ять
— блакитна, барвінкова.
Ось
червона, перша стрічка,—
наче квіточка
святкова,
колір
стиглої сунички.
Шоста — синя, як ті сливи,
Друга
— наче мандаринки,
що дощі
вмивали й зливи,
що
оранжеві в них спинки.
Сьома
— вкрила
ліс та балки
Третя
— жовта, наче сонце,
фіолетові
фіалки.
4.
Продовження роботи за підручником
Вправа
З
-
Розгляньте малюнок.
-
Доповніть і запишіть речення.
-
Допоможіть Марійці підібрати вазу
для троянд. Доповніть речення. Спишіть.
Заучування
правила (с. 87).
-
Ось ми і впоралися з цими завданнями.
Познайомтеся з друзями котика.
VI.
ПІДСУМОК УРОКУ
-
Що нового дізналися на сьогоднішньому
уроці?
-
Як називаються слова, що називають
ознаки предметів?
-
На які питання вони відповідають?
VII.
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С.
88, (с. 87, правило).
-
Спишіть.
-
Підкресліть прикметники.
-
На які питання вони відповідають?
Немає коментарів:
Дописати коментар