Математика


Тема: Лічба від 20 до 99. Порівняння двоцифрових чисел . Прилічування і відлічування по 1. Складання і розв’язування задач (с. 107).
Мета: формувати вміння учнів називати та порівнювати двоцифрові числа першої сотні, складати задачі за малюнком та розв’язувати їх, вдосконалювати обчислювальні навички, розвивати логічне мислення.

Обладнання: картки з цифрами, сигнальні картки, таблиця для усної лічби, скорочений запис умови задачі.
Хід уроку
І. Організаційна частина
ІІ. Контроль,корекція та закріплення знань
1) Усні обчислення
а) Вправа-гра «Відновіть числовий ряд»
15 * * 17 * * 20 * 22 23 * 25 26 * * * 30.
1. Назвіть непарні числа з цього ряду.
2. Назвіть найбільше число (найменше число).
3. Назвіть число, у якому однакова кількість десятків і одиниць.
4. Назвіть сусідів числа 25, 17.
5. Порахуйте від 65 до 72; від 89 до 99.
б) Гра «Назви сусідів кожного числа»
24 … … 31 … … 55 … … 61 … … 72 … … 45 … … 81 …
в) Кругові приклади
10 + 2 12 + 7 19 + 1
20 – 2 18 – 5 13 – 10
3 – 3 0 + 5 5 + 5
2) Опитування учнів
Скільки десятків і одиниць у числі 42, 56, 19?
Назвіть всі числа від 30 до 40.
Збільшіть 11 на 9.
Назвіть числа від 41 до 50.
3) Каліграфічна хвилинка
Напишіть каліграфічно числа від 41 до 50. Підкресліть парні числа.

ІІІ. Опрацювання нового матеріалу
1) Актуалізація опорних знань
Скільки см містить 1 дм?
Назвіть числа четвертого десятка.
Як знайти невідомий доданок?
Як називаються числа при відніманні?
2) Оголошення теми і завдань уроку
Темою нашого уроку є лічба від 20 до 99. Порівняння двоцифрових чисел. Прилічування і відлічування по 1.
Нашими завданнями є:
формувати вміння називати та порівнювати двоцифрові числа першої сотні;
складати задачі за малюнком та розв’язувати їх;
вдосконалювати обчислювальні навички.

IV. Розвиток математичних знань
Вправа 1
Назвіть кількість кубиків на кожному малюнку: (29, 32, 55, 41).
Вправа 2
1. Назвіть всі числа від 20 до 33.
2. Назвіть числа від 40 до 58.
3. Назвіть числа від 72 до 99.
Вправа 3
Назвіть число, в якому 1 дес. 9 од.; 2 дес. 6 од.; 8 дес. 2 од.; 9 дес. 9 од.
Вправа 5 (6)
1. Прилічуйте по одному, починаючи з числа 81.
2. Відлічуйте по одному, починаючи з числа 46.
Фізкультхвилинка
Руки вгору підніміть.
Раз, два, три, чотири, п’ять.
І повільно опустіть.
Раз, два, три, чотири, п’ять.
Щонайнижче нахиліться.
Раз, два, три, чотири, п’ять.
Станьте рівно, поверніться.
Раз, два, три, чотири, п’ять.
Ви навшпиньки підніміться.
Раз, два, три, чотири, п’ять.
І до сонечка всміхніться.
Раз, два, три, чотири, п’ять.V. Закріплення вивченого матеріалу
•• Робота в зошитах із друкованою основою (с. 62)
Вправа 4
Порівняйте числа.
29 20 31 35 50 40
40 39 62 70 91 90
•• Складання задачі за малюнком (с. 107, задача 7).
•• Самостійна робота. Розв’язування прикладів
Розв’яжіть зручним способом
1 варіант 2 варіант
2 + 8 + 3 1 + 7 + 9
4 + 7 + 3 5 + 2 + 5
3 + 5 + 5 4 + 8 + 2
4 + 5 + 6 5 + 1 + 9
•• Перетворення іменованих чисел
15 см = ... дм ... см 19 см = ... дм ... см
12 см = ... дм ... см 13 см = ... дм ... см
1 дм 5 см = ... см 2 дм = ... см
•• Робота з геометричним матеріалом




На якому малюнку більше трикутників?




•• Цікава задача
Петрик П’яточкін стрибнув на 7 дм у висоту. Скільки це сантиметрів? (70 см).
VI. Підсумок уроку
1. Що нового дізналися на уроці?
2. Який вид роботи сподобався найбільше?
3. Назвіть числа від 40 до 69.
4. Назвіть числа 70 до 99.

Немає коментарів:

Дописати коментар